Maqedonia e Veriut me shtatë shqiptarë 

Futboll

Maqedonia e Veriut me shtatë shqiptarë 

Nga: K. Goca Më: 25 maj 2022 Në ora: 14:50
Maqedonia e Veriut me shtatë shqiptarë 

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut U-17, do të luajë dy ndeshje kontrolli ndaj Austrisë U-17. 

Ndeshja e parë kontrolluese është për sot me fillim nga ora 18:00. 

Dy ditë më vonë në program është sfida e dytë nga ora 11:00.

Përzgjedhësi i Maqedonisë U-17, Toni Jakimovski, ka ftuar edhe shtatë shqiptarë:  Hadis Tairi (Veleshta) , Kasim Jakupi (Ëil, Zvicër), Amir Nuhija (Shkendija), Destan Adili (Rabotniçki), Zani Nazifi (Shkendija),  Lorik Miftari (Hamburg,  Gjermani ) e Fikret Livareka (Shkup).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat