​Përplasje mes tifozëve dhe policisë në hyrjet e stadiumit

Futboll

​Përplasje mes tifozëve dhe policisë në hyrjet e stadiumit

Më: 25 maj 2022 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Kalimi i orës ka bërë që të ketë dyndje në hyrjet e stadiumit Air Albania para nisjes së ndeshjes finale të Conference League mes Romës dhe Feyenoord.

Kjo ka bërë që të krijohen tensione në një nga hyrjet e stadiumit, aty ku do të futen tifozët holandezë.

Ata kanë tentuar të kalojnë pa kontrollin e sigurisë. Kjo ka bërë që të ndërhyrjnë forcat e policisë, të cilat kanë normalizuar situatën. 

Kujtojmë se futja e tifozëve të parë në stadiumin “Air Albania” ka nisur. Në orën 21:00 ekipet e Romës dhe Feyenoord do të përballen në stadiumin ‘Air Albania’, në Tiranë duke e kthyer këtë ndeshje në një moment historik për futbollin shqiptar.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat