Messias mungonte në festën e titullit: ja arsyeja

Futboll

Messias mungonte në festën e titullit: ja arsyeja

Më: 25 maj 2022 Në ora: 20:33
Messias mungonte në festën e titullit: ja arsyeja

Janë dite feste për Milanon kuqezi. Djemtë e Pioli-t e kanë mbyllur sezonin duke fituar titullin e 19-të në historinë e klubit.

Një triumf që ka ardhur pas një sezoni prej protagonistësh absolutë dhe sfidës kokë më kokë me Inter-in që ka zgjatur deri në javën e fundit të kampionatit.

Në fund, skuadra që e ka fituar garën ka qenë Djallit dhe pas fërshëllimës së trefishtë të ndeshjes në Mapei Stadium kundër  Sassuolo-s (3-0), që ka certifikuar fitoren e titullit të Ibras me shokë, ka nisur festa.

Megjithatë, kanë qenë  të shumta ata që kanë vënë rë mungesën e një prej protagonistëve të sezonit kuqezi, Junior Messias. Futbollisti në pronësi të Crotone-s, në fakt, nuk ka qenë bashkë me shokët në festë.

Ka qenë vetë 31-vjeçar brazilian që e ka shpjeguar arsyen nëpërmjet një postimi të bërë në Instagram: “Po më pyesin shumë pse nuk isha në autobus për festën. Fatkeqësisht, nuk ndihesha mirë dhe nuk kam mundur të shkoj”, ka thënë Messia-s.

“Por tani jam më mirë. Faleminderit të gjithëve, është me të vërtetë fantastike dhe e pabesueshme  e gjitha kjo. Kampionë të Italisë, ky është vendi që meriton ky klub”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat