​Pas finales, Mourinho shpërthen në lot dhe zbulon të ardhmen

Futboll

​Pas finales, Mourinho shpërthen në lot dhe zbulon të ardhmen

Më: 25 maj 2022 Në ora: 23:39
Jose Mourinho

Trajneri i Romës Jose Mourinho e ka fituar trofeun e edicionit të parë të Ligës së Konferencës pasi skuadra e tij e mposhti Feynoordin në finale me rezultat minimal 1-0.

Kjo ndeshje u zhvillua në Shqipëri, në stadiumin “Air Albania” në një atmosferë të jashtëzakonshme.

Menjëherë pas ndeshjes, trajneri portugez ka folur për të ardhmen e tij ku ka siguruar se do të mbetet në krye të Romës edhe për sezonin e ardhshëm.

“Ne sot kemi bërë histori. Pavarësisht se do të ketë spekulime, unë do t’i refuzojë të gjitha propozimet dhe do të mbetem te Roma. Nuk kam asnjë dyshim, do të vazhdojë këtu”, tha Mourinho në lot menjëherë pas ndeshjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat