Abrahami u rrëzua në tokë, por...

Futboll

Abrahami u rrëzua në tokë, por...

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:52
Abrahami u rrëzua në tokë, por...

ulmuesi i Romës, Tammy Abraham, u kap duke shkelur syrin ndërsa shtrihej në tokë duke u “përpëlitur” nga dhimbja gjatë finales së tyre në Europa Conference League kundër Feyenoord.

Giallorossit u kurorëzuan fituesit e parë të kompeticionit pas një fitoreje 1-0, falë një goli në pjesën e parë nga Nicolo Zaniolo.

Në fazat mbyllëse të ndeshjes, Abrahami u rrëzua në tokë duke shtrënguar këmbën nga një dëmtim i supozuar, por raportohet se sulmuesi u shkel syrin, ose shokëve të skuadrës ose stafit të tij stërvitor, duke treguar se ai vetëm po e shtiret.

Është një taktikë klasike e humbjes së kohës në sport dhe ka bërë krahasime me teatrot e vetë yllit të Barcelonës, Sergio Busquets gjatë ndeshjes famëkeqe gjysmëfinale të Champions League me Interin në vitin 2010.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat