Lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre!

Futboll

Lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre!

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:55
Lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre

Lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre!

Roma ka fituar mbrëmjen e djeshme për herë të parë në edicionin e parë trofeun e Ligës së Konferencës, ku u zhvillua në Tiranë në stadiumin “AIR Albania” në një atmosferë të jashtëzakonshme.

Skuadra e Zhoze Murinjos edhe e Marash Kumbullës triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Fejnordit, ku deçiziv ishte goli i Nikolo Zaniolos në minutën e 32′.

Menjëherë pas këtij suksesi, ekipi verdhekuq u nis direkt për në kryeqytetin italian ku në aeroportin e Fiumiçinos dhe në qendrën sportive të Trigorias ku u gjend përpara mijëra tifozëve ku kanë pritur kampionët e ri të Ligës së Konferencës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat