Manchester Utd monitorojnë De Jong-un

Futboll

Manchester Utd monitorojnë De Jong-un

Më: 26 maj 2022 Në ora: 12:12
Manchester Utd monitorojnë De Jong-un

Manchester United raportohet se po insistojnë të transferojnë yllin e Barcelonës, Frenkie de Jong.

Holandezi sipas medieve angleze, është objektiv i klubit nga ‘Old Traffordi’.

‘Djajtë e Kuq’ prej kohësh janë duke e monitoruar De Jong-un, të cilin do të provojnë që gjatë kësaj verë, ta sjellin në Manchester.

“Manchester United vazhdon të punojë për transferimin e Frenkie de Jong”, shkruajnë mediet britanike.

Reprezentuesi i Holandës, nuk është objektiv vetëm i Manchester Unitedit. Ai kërkohet edhe nga disa klube tjera evropiane përfshirë edhe klubin e madh italian, Juventus.

Barcelona për shkak të krizës ekonomike që ka prekur klubin katalonas, thuhet se është e gatshme të presë ofertat për mesfushorin holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat