Owen parashikon rezultatin e Liverpool - Real Madrid

Futboll

Owen parashikon rezultatin e Liverpool - Real Madrid

Më: 26 maj 2022 Në ora: 15:49
Owen parashikon rezultatin e Liverpool - Real Madrid

Michael Owen ka kaluar një sezon me Real Madridin, 2004-2005, ndërsa me Liverpool-in kaloi gjysmën e jetës së tij, gjatë karrierës sportive. Ai i njeh dy skuadrat dhe tani, në një intervistë për ‘Daily Mail’ analizon finalen e Champions League, që do të luhet këtë të shtunë në Paris.

Për prognozën është i qartë. Owen konsideron se “Reds” janë favoritët për ta ngritur “kupën veshëgjatë”. Ai madje beson se skuadra angleze mund t’i ‘shkatërojë’ të besuarit e Ancelottit: “Unë mendoj se Liverpool-i është më i mirë se Real Madridi. Personalisht parashikoj fitoren e skuadrës së Klopp.

Unë parashikoj rezultatin 3-1 ose 3-0 në favor të Liverpool. Mendoj se të kuqtë mund t’i mundin në mënyrë të arsyeshme bindëse madrilenët, sepse janë një ekip i jashtëzakonshëm për momentin. Pra, janë shumë të fortë për Real Madridin”.

Megjithatë, pavarësisht se beson që djemtë e Klopp do të shpallen kampionë të Europës, ai njeh meritat e lojtarëve të Ancelottit, të cilët janë rikthyer në mënyrë epike nga raundet e eliminimit për të arritur në finale: “Real Madridi ka bërë jashtëzakonisht mirë për të arritur në finale.

Jam i sigurt se ata mendojnë që emri i tyre është në titull, pasi kanë kaluar në një mënyrë të jashtëzakonshme kundërshtarë si Chelsea, PSG, Manchester City. Sidoqoftë, unë mendoj se Liverpool-i ka shumë përvojë dhe është shumë i mirë”.

Për përvojën e tij në të dyja skuadrat si lojtar, ai ka thënë: “Të gjithë e dinë që gjysmën e jetës time e kam kaluar te Liverpool. Koha e kaluar te Real Madridi? Mos më keqkuptoni, kam pasur një vit të mrekullueshëm, kam takuar njerëz të mëdhenj dhe kam pasur një përvojë të mrekullueshme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat