Një tjetër klub i madh anglez që e do Brojën

Futboll

Një tjetër klub i madh anglez që e do Brojën

Më: 26 maj 2022 Në ora: 17:47
Një tjetër klub i madh anglez që e do Brojën

Evertoni, është një tjetër klub i madh anglez që është vënë pas sulmuesit shqiptar, Armando Brojës.

Sulmuesi kuqezi tashmë e ka mbyllur aventurën e huazimit tek Southamptonit nga Chelsea.

Broja, i cili ka treguar formë të lartë këtë sezon të garave, është një nga lojtarët më të kërkuar në Premier League.

Sipas medieve britanike, Evertoni është skuadra e radhës që e dëshiron sulmuesin shqiptar.

Menaxheri i Evertonit, Frank Lampard thuhet se pëlqen Brojën të cilin dëshiron ta ketë në skuadër për sezonin e ardhshëm.

Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel, ka deklaruar se dëshiron ta ketë në fazën e përgatitjeve Brojën e më pas do të vendos nëse do ta mbajë atë në ekip apo do ta shesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat