Rinovimi Juventus - De Ligt në rrezik

Futboll

Rinovimi Juventus - De Ligt në rrezik

Më: 26 maj 2022 Në ora: 17:56
Rinovimi Juventus - De Ligt në rrezik

Largimin i Antonio Rudiger nga Chelsea ka lënë një boshllëk në skuadrën e bluve të Londrës.

Drejtuesit janë hedhur në sulm për të gjetur një zëvendësues, teksa kanë hedhur sytë nga Juventusi.

Në radarin e Thomas Tuchel ka përfunduar Matthijs de Ligt, ku rinovimi me Juventusin është në rrezik, pasi palët akoma nuk kanë gjetur marrëveshjen mes tyre, pasi problem mbetet paga e lojtarit.

Në këtë mënyrë Chelsea po studion me imtësi situatën e krijuar me holandezin, ndërsa nuk ka nguruar të bëjë edhe hapa kontretë drejt tij për të tentuar më pas edhe transferimin në Premier League.

Një largim i De Ligt nga “Allianz” ka shumë gjasa të ndodhi pasi me ardhjen e mundshme të Angel di Maria dhe Poul Pogba shanset e holandezit te “Zonja e Vjetër” ulen ndjeshëm.

70 milionë euro është pikërisht shifra që shtypi anglez tregon si i është propozuar nga Chelsea te Juve për De Ligt. Për buxhetin e Juventusit, do të ishte një frymëmarrje e rëndësishme, heqja qafe e pagës prej 12 milionë eurosh në thelb do të linte vend për operacionet e Pogba dhe Di Maria .

Holandezit i pëfundon kontrata në vitin 2024, por për momentin shqetësimi kryesor i klubit të Juventusit është ta bëjë pagën më të qëndrueshme, kontrata me vlerë 8 milionë euro, duke ulur ndjeshëm kostot për objektivi për të arritur deri në vitin 2026. Mbetet të presim për të mësuar të ardhmen e De Ligt..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat