Tirol mbetet pa Conference League

Futboll

Tirol mbetet pa Conference League

Më: 26 maj 2022 Në ora: 19:17
Tirol mbetet pa Conference League

Giacomo Vrioni ka shënuar golin e radhës në Austri. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi golin e Tirolit në humbjen 1-2 ndaj Rapid Vienna.

“Finalja” për një biletë në Conference League u fitua nga skuadra kryeqytetase, që realizoi dy gola të shpejtë brenda çerekorëshit të parë të ndeshjes.

Gjithsesi, Vrioni shënoi një gol tepër të bukur në minutën e 27-të. Sfida u hap, vendasit morën zemër, por Rapidi ia doli të ruajë avantazhin deri në fund.

Ky ishte goli i 19-të sezonal në elitën e futbollit austriak për 23-vjeçarin, kartonin e të cilit e zotëron klubi i Juventusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat