Shehi: Fat i madh të jesh pjesë e Tiranës

Futboll

Shehi: Fat i madh të jesh pjesë e Tiranës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 19:42
Shehi: Fat i madh të jesh pjesë e Tiranës

Orges Shehi, trajneri i Tiranës, pas ndeshjes me Kukësin, foli për “Gol pas Goli” në Supersport: “Është një fat i madh të bëhesh pjesë e këtij klubi të madh dhe të fitosh titullin.

Sigurisht që ka qenë një sezon i lodhshëm dhe filloi shumë shpejt. Sigurisht duke pasur 36 javë dhe ndeshje kupe, ka qenë i lodhshëm, por është për të përgëzuar lojtarët e klubin që gjithmonë kanë qenë bashkë”.

“Titulli ka qenë një arritje e madhe, por unë meritën më të madhe ia jap lojtarëve të mi, bashkëpunëtorëve të mi dhe klubit që kanë qenë shumë korrekt dhe shumë serioz.

Kemi punuar dhe tashmë shpresojmë që të përfaqësohemi denjësisht në kupat e Europës, siç i ka hije një klubi të madh”

“Largimi i trajnerëve kampionë? I takon klubit ta vendosë, por çështja ime është vendosur ka katër ditë. E kam thënë dhe herë të tjera unë vij në punë sikur do kaloj jetën time këtu.

Shpresoj që me këtë klub të vazhdojmë sa më shumë dhe të arrijmë sa më shumë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat