Plaku i jep fund me futbollin!

Futboll

Plaku i jep fund me futbollin!

Më: 26 maj 2022 Në ora: 22:48
Plaku i jep fund me futbollin

Plaku i jep fund me futbollin!

Sebino Plaku e ka mbyllur me futbollin e luajtur dhe e ka bërë në një qytet si Korça, të cilit ai i ka mbrojtur ngjyrat duke luajtur me fanellën e Skënderbeut.

Në moshën 37-vjeçare ai është ndalur te Teuta, ndërkohë që ka luajtur për skuadra si Partizani, Besëlidhja, Laçi, Apolonia, Dinamo, Tirana, Flamurtari, Kastrioti, Kamza, Kukësi, Llapi dhe Gjilani. 

PO ashtu edhe me klube të huaja si HamKam në Norvegji dhe Slask Wroclaw në Poloni..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat