Murseli: Drita peshon më shumë se një trofe apo titull

Futboll

Murseli: Drita peshon më shumë se një trofe apo titull

Nga: K. G. Më: 27 maj 2022 Në ora: 16:40
Murseli: Drita peshon më shumë se një trofe apo titull

Drita e Gjilanit nuk e arriti qëllimin e saj, mposhtet në finale të Kupës së Kosovës, me rezultat 2:1 nga Llapi i Podujevës.

Drejtori sportiv i klubit, Valon Murseli, justifikohet se nuk ishte nata e tyre.

“Drita mbi gjithçka.

Të dashur sportdashës dhe simpatizantë të Dritës, mbrëmë nuk ishte nata jonë më e mirë, po ky është futbolli/sporti dhe duhet ta pranojmë.

Ky dështim do të na shërbejë si motiv drejt sukseseve në sfidat e radhës.

Një gjë është e sigurt, asnjë humbje nuk e zvogëlon dashurinë ndaj klubit dhe as fitorja nuk e shton atë.

FC Drita peshon më shumë se një trofe apo titull dhe e tillë do të jetë gjithmonë.

Forca djema, forca Drita”, ka shkruar Murseli në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat