Mesazhi i Achrafit për Florentino Perez

Futboll

Mesazhi i Achrafit për Florentino Perez

Më: 27 maj 2022 Në ora: 17:00
Mesazhi i Achrafit për Florentino Perez

Një javë pasi u njoftua vendimi i Kylian Mbappe për të qëndruar në Paris Saint-Germain, shoku i tij, Achraf Hakimi i ka dërguar një mesazh publik presidentit të Real Madridit, Florentino Perez.

Ish-mbrojtësi i “Los Blancos” ishte lojtari i parë i PSG-së që u informua për dëshirën e Mbappe për të qëndruar në Parc des Princes dhe për të refuzuar Real Madridin.

Mbappe dhe Achraf mbajnë një marrëdhënie të shkëlqyer, me dy lojtarët që udhëtuan drejt kryeqytetit spanjoll në fillim të këtij muaji për të kaluar një ditë së bashku në qytet.

“Shokët e skuadrës mësuan për këtë në fushë,” tha Achraf për emisionin televiziv spanjoll “La Resistencia”.

“Unë, pasi jam mik me të, e dija disa ditë më parë. E vërteta është se unë kam marrë mesazhe nga njerëz që nuk më kishin dërguar mesazh për një kohë të gjatë. Ata më thanë: “Çfarë do të bëjë shoku juaj?” dhe kur ai qëndroi, ata thanë: “Ti je një bastard”.

Drejtuesi i emisionit, David Broncano, e pyeti mbrojtësin e djathtë të PSG-së nëse ai ka marrëdhënie të mira me presidentin e Real Madridit dhe Achraf ka rrëfyer se mes tij dhe Florentino Perez ka respekt, por asgjë më shumë.

“Epo, Tito Floren, gëzohu”, ishte mesazhi i Achraf për Perez.

“Shpresoj që të shkoni për një nënshkrim të madh dhe fat të mirë të shtunën në finalen e Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat