Origi edhe më afër kalimit te Milani

Futboll

Origi edhe më afër kalimit te Milani

Më: 27 maj 2022 Në ora: 18:59
Origi edhe më afër kalimit te Milani

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini, ka konfirmuar bisedimet për të nënshkruar me Divock Origin.

Sulmuesi belg do të largohet nga Liverpooli në afatin kalimtar të verës si lojtar të lirë.

Origi besohet se ka rënë dakord për të nënshkruar me Milanin dhe Maldini tani ka zbuluar se kalimi i tij në “San Siro është gjithnjë e më afër.

“Ne jemi në bisedime me Origin dhe duket se po ecim shumë mirë”, tha Maldini për “La Gazzetta dello Sport”.

27-vjeçari raportohet se do të udhëtojë në Itali javën e ardhshme për të kryer testet mjekësore, për të nënshkruar kontratën e tij dhe për të përfunduar zyrtarisht kalimin e tij te kampionët e Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat