Mourinho “nxjerr autobusin nga parkimi”

Futboll

Mourinho “nxjerr autobusin nga parkimi”

Më: 28 maj 2022 Në ora: 17:31
Mourinho “nxjerr autobusin nga parkimi”

I njohur për frazën e tij “parkoni autobusin” sa i përket mbrojtjes në fushën e lojë, Mourinho duket se kur bëhet fjalë për të drejtuar një autobus të vërtetë nuk është aq i zoti.

Tekniku ka drejtuar autobusin e skuadrës së Romës përpara se të nisnin paradën, pas fitores së trofeut të Conference League ndaj Feyenoord me rezultatin 1-0  në “Air Albania”, ndërkohë që skuadra po festonte.

Ndërsa ishte duke ngarë autobusin portugezi për pak e përplasi me një makinë policie, por ia doli që ta ndalte në momentin e fundit, gjë që u prit me brohorima nga ekipi.

Më pas Mourinho u përpoq shumë që ta parkonte, për t’ja lënë më pas drejtimit shoferit të vërtetë, nëse mund të quhet parkim, pasi ai thjesht e ndali mjetin në mes të rrugës.

Ky moment ka bërë xhiron e rrjetit,ndërsa të shumtë kanë qenë ata që kanë gëzuar me teknikun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat