Si Interi po tenton ta transferojë Asllanin?

Futboll

Si Interi po tenton ta transferojë Asllanin?

Më: 28 maj 2022 Në ora: 21:09
Si Interi po tenton ta transferojë Asllanin?

Kristjan Asllani është një nga objektivat e Interit në merkaton e verës. Mesfushori i kombëtares shqiptare ka bërë paraqitje mjaft të mira me fanellën e Empolit.

Madje golin e parë në Serie A ia ka shënuar pikërisht skuadrës së Simone Inzaghi. Së fundmi ka dalë një tjetër skenar për të bindur Empolin që t’u japë Asllanin.

Në Ligue 1 është paraqitur mirë i riu Martin Satriano, i cili ka shënuar 4 gola me Brest në 15 ndeshje dhe është nën kontratë me kampionët e sezonit të shkuar në Itali.

Interi po mendon ta përfshijë uruguaianin në marrëveshjen për mesfushorin e kombëtares shqiptare. Satriano është vetëm 21 vjeç dhe po ndiqet edhe nga klube si Marseille dhe Nice.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat