Ky është trim i finales së Champions League 

Futboll

Ky është trim i finales së Champions League 

Nga: K.G. Më: 28 maj 2022 Në ora: 23:44
Ky është trim i finales së Champins League 

Portieri Thibaut Courtois është trim i finales së Champions League.

Courtois sa një qind duar, duke mbrojtur një mori raste të lojtarëve të Liverpoolit dhe më i merituar që Reali sonte fitoi Champions League. 

Portieri belg Courtois u vlerësua me notë 9.5 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore”.

Pas tij David Alaba iRealit është më i miri me notë 7.8.

Reali triumfoi me rezultat 1:0 ndaj Liverpoolit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat