Valon Etemi i bashkohet Maqedonisë së Veriut në Malaga

Futboll

Valon Etemi i bashkohet Maqedonisë së Veriut në Malaga

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2022 Në ora: 19:20
Valon Etemi i bashkohet Maqedonisë së Veriut në Malaga

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Valon Etemi, tani është gati për sfidat e radhës në Ligën C të Kombeve.

Ai iu është bashkuar Maqedonisë në Malaga, i cili do të jetë në dispozicion të selektorit Blagoja Milevski për tri ndeshjet e tjera në Ligën e Kombeve.

“Etemi nga Stambolli ka zbarkuar në Malaga, ku e kanë pritur edhe përfaqësuesit e tjerë të përfaqësueses. 

Për shkak të detyrimeve ndaj klubit Istanbulspor, ai nuk ka mundur të jetë në dispozicion për ndeshjen me Bullgarinë. Etemi dje ka kontribuar në fitoren e skuadrës së tij dhe në kualifikimin në Superligën e Turqisë.

Tashmë trajneri Blagoja Milevski do të ketë një tjetër opsion në pozitat e krahut për duelet e ardhshme me Gjibraltarin në udhëtim, Gjeorgjinë në shtëpi dhe Gjibraltarin në shtëpi”, njofton media maqedone “Ekipa.mk”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat