Humbje e thellë e Maqedonisë së Veriut

Futboll

Humbje e thellë e Maqedonisë së Veriut

Më: 9 qershor 2022 Në ora: 23:48
Humbje e thellë e Maqedonisë së Veriut

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, me 0:3 u mund nga Gjeorgjia në takimin e tretë të edicionit të ri të Ligës së Kombeve.

Pas pjesës së parë pa gola, mysafirët shënuan 3 gola dhe fituan pikë maksimale nga kjo sfidë. Ndërkohë për Maqedoninë ishte disfata e parë në Shkup në de Gjeorgjia, kur Kverskili morri një dhuratë nga Vellkovski, por gjuajtja e tij u ndal pa problem nga portieri Dimitrievski.

Në minutën e 17, kombinim i Alioskit dhe Trajkovskit, ndërsa ky i fundit dërgon topin për disa centimetra jashtë portës gjeorgjiane. Pak më vonë, në minutën e 25-të, Çurlinov prodhoi një solo aksion, por goditja shkoi mbi portë. Mysafirët u përgjigjën në minutën e 30, me një goditje të fortë nga distanca, por që u ndal nga portieri Dimitrievski.

Në minutën e 31-të, Çurlinov asistoi brenda zonës për Elmasin, goditja e të cilit u ndal nga portieri mysafirë. Dy minuta më vonë, Bardhi dërgon topin mes disa lojtarëve mysafirë në zonën e Gjeorgjisë, por Alioski arrin vetëm të gjuajë, duke mos rrezikuar portën mysafire. Në minutën e 40-të, Ristovski shfaqet në rolin e asistuesit në 16 metra, ndërsa goditja e Elmasit, nuk shqetëson portierin mysafirë, Mamadsrshvili.

Në pjesën e dytë, në minutën e 47-të, Enis Bardhi prodhoi një predhë të vërtetë nga 30 metra, por në vendin e duhur ishte portieri mysafirë.

Në minutën e 52, një kundërsulm i shpejtë të cilin e shfrytëzon mjaft mirë Budu Zividzadze për të sjellë epërsi për mysafirët. 0-1. Dy minuta më vonë, krosi në zonë , por tani goditja e uelet e deritanishme me Gjeorgjinë.

Pas matjes së forcave në terrenin e gjelbër, rastin e parë e kishtKvaskervilit shkon mbi portë. Në minutën e 62-të erdhi edhe goditja e dytë në portën e Maqedonisë, kur Kvaratskvelia gjuan fortë nga 16 metra, ndërsa topi nga shtylla përfundon në rrjetën e Dimitrievskit për 0-2.

Në minutën e 76, ishte një solo aksion i Elmasit, por goditja e tij u ndal lehtë nga portieri mysafirë, ndërsa me këtë rast mesfushori i Maqedonisë lëndoi muskulin e këmbës. Dhe në minutën e 83, vjen goditja e tretë për Gjeorgjinë, kur pas një goditja të lirë, Kitiashvili në shtyllën e dytë shënon pa u penguar nga askush.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat