Qipro merr pikë në Irlandë të Veriut

Futboll

Qipro merr pikë në Irlandë të Veriut

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 17:44
Qipro merr pikë në Irlandë të Veriut

Vetëm në minutat e shtesë Irlanda e Veriut ia ka dalë që ta barazojë rezultatin në ndeshje me Qipron.

Për kohë të gjatë Qipro ka qenë në epërsi, duke lënë përshtypje se fitorja madje si mysafir do t`i takojë asaj. 

Qipirotët kanë shënuar të parët përmes Kakoullis në minutën e 32-të. I njëjti futbollist e ka gjetur golin edhe njëherë në minutën e 51-të, duke rritur epërsinë e Qipros. 

Irlandezët kanë ardhur tek goli i parë në minutën e 71-të nëpërmjet McNair. Rezultatin e kanë barazuar në minutat shtesë përmes Evans. 

Që të dyja këto kombëtare pas fushatës së qershorit prej katër ndeshjeve ka në vetëm nga dy pikë. Për kreun e tabelës në grup po luftojnë Greqia me Kosovën, që pritet ta zhvillojnë ndeshjen e dytë sonte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat