Krerët e Interit pritet të takohen me Chelsean për të diskutuar rikthimin e Lukakut

Futboll

Krerët e Interit pritet të takohen me Chelsean për të diskutuar rikthimin e Lukakut

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 11:19
Romelu Lukaku

Sipas raportimeve të shumta në Itali, krerët e Interit dhe Chelseat janë gati të takohen për të diskutuar rikthimin e Romelu Lukakut në “Giueseppe Meazza”.

Lukaku dëshiron të luajë sërish për “Nerazzurrët” dhe Chelsea është i hapur për ta kthyer lojtarin në Itali në formë huazimi.

Sipas “Il Corriere dello Sport” dhe “Sky Sport Italia”, krerët e Interit dhe Chelseat së shpejti do të kenë kontakte të drejtpërdrejta për të diskutuar detajet financiare të marrëveshjes.

Chelsea dëshiron rreth 20 milionë euro për huazimin e Lukakut deri në qershor të vitit 2023 dhe mund të ulë kërkesat e tyre vetëm nëse një lojtar i Interit përfshihet në marrëveshje, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq “La Gazzetta dello Sport”, raporton se Denzel Dumfries kërkohet nga “Blutë”, por, siç qëndrojnë gjërat, nuk ka marrëveshje për vlerën e lojtarit, ndërsa ky i fundit mund të përfshihet në një marrëveshje shkëmbimi të lojtarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat