Ryan Giggs jep dorëheqje nga posti i trajnerit të Uellsit

Futboll

Ryan Giggs jep dorëheqje nga posti i trajnerit të Uellsit

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 00:57
Ryan Giggs

Ryan Giggs ka marrë një vendim befasues.

Ikona uellsiane e Manchester United, Ryan Giggs ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Uellsit.

Kombëtarja e Uellsit duhet të gjejë një trajner tjetër për Kupën e Botës, pasi Giggs ka dhënë dorëheqje me efekt të menjëhershëm.

“Unë po largohem nga pozita ime si trajner i Uellsit”, ka thënë Giggs.

“Ishte nder dhe privilegj ta drejtoja këtë kombëtare”, ka shtuar uellsiani.

Giggs ka dhënë dorëheqje për shkak të akuzave me të cilat përballet në gjykatën e Mançesterit

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat