Kosovare Asllani shpërthen ndaj Realit

Futboll

Kosovare Asllani shpërthen ndaj Realit

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 23:56
Kosovare Asllani shpërthen ndaj Realit

Kosovare Asllani nuk kursehet pas largimit nga Real Madrid. Futbollistja e Suedisë, me origjinë shqiptare, ka dhënë një intervistë për Sportbladet dhe flet hapur kundër drejtuesve të klubit spanjoll, për mënyrën se si i trajtojnë futbollistët.

“Është bërë një mjedis shumë i pashëndetshëm dhe i rrezikshëm për femrat.

Është e vështirë të hysh në detaje, por ka të bëjë shumë me një kulturë të dëmshme për futbollistet. Mes shumë gjërash, pothuajse jam detyruar të luaj e dëmtuar dhe nuk kam marrë ndihmë”,

“Mendoj se kam bërë shumë për klubin. Kam kuptuar se ndër vite që nuk i kanë trajtuar mirë lojtaret.

Është e rëndësishme që të flasësh, sepse askush tjetër nuk e ka bërë dhe kështu mund të ndryshojnë gjërat. Jam përpjekur ta bëj që në momentin e parë që isha në klub”.

“Ka presion të vazhdueshëm për të luajtur e dëmtuar apo e sëmurë. Nuk është një mjedis i shëndetshëm. Më intereson shumë klubi, por mendoj se është në duar të gabuara. Na shohin si produkte dhe jo si njerëz”, shprehet sulmuesja, e cila përflitet për një kalim te Milani në Itali.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat