Lineker: Messi është më i miri

Futboll

Lineker: Messi është më i miri

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 14:40
Lineker e Messi

Bota e futbollit është duke u përgatitur për një epokë të re kampionësh. Rritja e Mbappe, shpërthimi i mëtejshëm që të gjithë presin nga Haaland, dhe ndoshta edhe një konfirmim në nivele të larta të Vinicius, dhe kushedi se kush tjetër mund të dalë në vitet e ardhshme.

Për këtë arsye duket se ka qenë kohë “bilancesh” për Gary Lineker, që duke folur për atë që në 10 vitet e fundit kanë bërë diferencën, ose më saktë Lionel Messi, ka dashur të japë mendimin e tij duke iu përgjigjer një tifozi në Twitter.

I pyetur nëse Messi është me të vërtetë më i miri i të gjitha kohërave, legjenda e futbollit anglez i është përgjigjur në këtë mënyrë:

“Sipas mendimit tim, Messi është lojtari më i mirë i të gjithë kohërave, por krahasimi mes lojtarëve të brezave të ndryshëm është i vështirë dhe i padrejtë.

“Maradona ka qenë i jashtëzakonshëm, por kam parë pak ndeshje të Pele, Puskas ose edhe Best që të kem mundësinë të jap një gjykim. Megjithatë, Messi është pa diskutim më i miri i kohës së tij”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat