James Rodrigues pritet të largohet nga Al Rayyan

Futboll

James Rodrigues pritet të largohet nga Al Rayyan

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 15:02
James Rodriguez

James Rodriguez pritet që këto ditë të ndërrojë skuadër. 

Sipas asaj që raporton Bletcher Sport, skuadra e tij aktuale, Al Rayyan, është pajtuar që kolumbiani t’i bashkohet Botafogos.

Shuma e këtij transferimi pritet të jetë diku rreth 5.6 milionë dollarë.

James, pas largimit nga Reali, nuk arriti assesi ta gjente formën e dikurshme, andaj u “arratis” nga Evropa në drejtim të Katarit.

Gjithsesi, as aty duket se nuk po i shkon mirë, pasi drejtuesit e klubit nuk po ngulmojnë për ta mbajtur në skuadër.

Vlera e tij aktuale në treg, sipas Transfermarkt, është diku rreth 13 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat