Juventusi “tërbon” tifozët bardhezi

Futboll

Juventusi “tërbon” tifozët bardhezi

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:36
Juventusi “tërbon” tifozët bardhezi

Sezoni i ri nis dhe pa dyshim që risia më e bukur e dy sezoneve të fundit në stadiumet italiane do të jetë heqja e kufizimeve e normave anti-COVID, prandaj impiantet mund të mbushen plot dhe klubet pse jo të nisin të mbushin disi arkat e tyre të zbrazëta.

Por ende pa nisur mirë, në radhët e Juventusit tërbimi është shumë i madh nga ana e ultrasve, pasi çmimet e abonimeve vjetore janë stratosferike, më shtrenjtë se çdo skuadër tjetër e Serisë A.

Për të ndjekur “Zonjën e Vjetër” pas portave, që nuk kanë luksin për ta shijuar në stadium, nevojiten 650 euro, një çmenduri nëse mendon se ultrasit e Milanit dhe të Interit do të mund ta paguajnë të njëjtin vend në “San Siro” respektivisht për 199 dhe 269 euro.

I vetmi çmim abonimi që Juventusi ka më lirë sesa Milani lidhet me prenotimin në pjesën perëndimore të tribunës qendrore: 2700 për bardhezinjtë dhe 3000 euro për “Djallin” (vetëm 2500 për Interin, në të njëjtat vende si kuqezinjtë).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat