Rodriguez refuzon klubin brazilian

Futboll

Rodriguez refuzon klubin brazilian

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 20:15
Rodriguez

James Rodrigues ëndërron të luajë përsëri në Europë.

30-vjeçari ka vendosur të largohet nga skuadra e Al-Rayyan dhe po diskuton me agjentët e tij mundësinë e rikthimit në “kontinentin e vjetër”.

Për momentin, nuk ka shumë informacion, nëse James ka oferta nga ndonjë skuadër, por veprimi i fundit i kolumbianit mund të “ndezë” interesin e klubeve.

Ish-i i Real Madrid së fundmi ka bërë publike se ka refuzuar ofertën e brazilianëve të Botafogo dhe ky është një sinjal i drejtpërdrejtë i dëshirës së tij për të luajtur në Europë.

Për herë të fundit, James në tokën europiane luajti për Everton gjatë sezonit 2020-2021, ndërsa tani është në pritje për të dëgjuar çdo ofertë që mund të vijë në drejtim të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat