Jeton Gashi, kryetar i ri i KF Ulpianës

Futboll

Jeton Gashi, kryetar i ri i KF Ulpianës

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:09
Jeton Gashi, kryetar i ri i KF Ulpianës

KF Ulpiana është bërë me kryetar të ri të klubit.

Skuadra lipjanase ka zgjedhur të parin e klubit.

Është legjenda e futbollit lipjanas dhe kosovar, Jeton Gashi që ka marrë besimin nga delegatët për ta marrë në dorë klubin.

"Me lejoni që në emër timin personal te ju falemnderoj ju delegatët e Kuvendit, të Klubit te Futbollit Ulpiana 1926, sportist dhe sportdashes lipjanas, grup i shkëlqyshëm i tifozëve “Ultras Tigrat” që me përkrahet në vazhdimesi ne kandidaturën time për Kryetar të KF Ulpiana 1926.

Me besim tuaj, këtë pozitë do ta marrë si përgjegjësi e jo si privilegj", ka shkruar mes të tjera Gashi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat