Lulzim Imeri: “Bota sot”, urëlidhëse e shqiptarëve nëpër botë

Futboll

Lulzim Imeri: “Bota sot”, urëlidhëse e shqiptarëve nëpër botë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:38
Lulzim Imeri: “Bota sot”, urëlidhëse e shqiptarëve nëpër botë

Veprimtari i shquar i futbollit, Lulzim Imeri, uron 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”.

Imeri tha se “Bota sot” që nga themelimi e deri me sot ka luajtur rol të madh dhe ka qenë dhe është urëlidhëse mes shqiptarëve.   

“Bota sot”, urëlidhëse e shqiptarëve nëpër botë. Puna e palodhur e stafit të redaksisë si në deskun informativ e kisha me veçuar ata sportiv ka rezultuar gjithmonë me lajme dhe informatat të sakta.

Jo rastësisht e ka edhe emërtimin si Gazetë Kombëtare sepse me të vërtetë janë ndër të parët që promovojnë aktivitetet sportive të sportistëve shqiptar, kjo falë punës së palodhur të Gazetarit Sportiv: Kemajl Goca.

Urime edhe njëherë ky përvjetor festofshit e punofshit pa u ndalur edhe shumë përvjetorë tjerë.

Me shumë respekt ndaj gjithë Stafit të Gazetës numër një ‘Bota sot’, e guximshme dhe e pandalshme ndër vite”, uron Imeri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat