Xhevat Kurti: Gazeta “Bota sot”, kurrë nuk  i harroj sportistët e sakrificës

Futboll

Xhevat Kurti: Gazeta “Bota sot”, kurrë nuk  i harroj sportistët e sakrificës

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 13:41
Xhevat Kurti

Ish futbollisti i mirënjohur, Xhevat Kurti, tash e një kohë jeton e vepron në Finlandë, tha se gazeta “Bota sot”, asnjëherë nuk i harron sportistët që kontribuan sidomos në kohën e sakrificës.

Ish futbollisti i Trepçës, Besianës, Prishtinës, Besëlidhjes, etj. uron 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”.  

“’Bota sot’ urime përvjetorin e 27-të, gazeta më e madhe në vend e cila kurrë nuk  i harroj  sportistët e sakrificës dhe jo veç.

Ndër lajmet e para të sportit kanë burimin pikërisht nga ‘Bota sot’ në krye me gazetarin Kemajl Goca, i cili me punën e tij të madhe nuk u ndal dhe nuk ndalon së punuari në të mirën e sportit tonë (kosovar) dhe atij ndërkombëtar të sportistëve tonë.
Urime përvjetori i 27-të, punë të mbarë dhe suksese në vazhdimësi”, uron Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat