Saliba pritet të rikthehet te Arsenali

Futboll

Saliba pritet të rikthehet te Arsenali

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 13:59
William Saliba

William Saliba do të jetë lojtar i Arsenalit, për sezonin e ardhshëm.

Saliba sezonin e kaluar kaloi si i huazuar te Marseille.

Forma e tij e mirë ndikoi që klubi francezë të mendojë ta blejë kartonin e lojtarit.

Por, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë, pasi sipas ‘AS’, Saliba është pjesë e planeve të Mikel Artetas te Arsenal.

21 vjeçari po shihet si një lojtar i së ardhmes te ‘Topçinjtë’, andaj nuk kanë ndërmend ta lëshojnë at

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat