Memushaj nis aventurën si trajner

Futboll

Memushaj nis aventurën si trajner

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 14:51
Memushaj nis aventurën si trajner

Ledian Memushaj do të nisë për herë të parë aventurën si trajner.

Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare do të stërvisë skuadrën e të rinjve të Peskarës.

Këtë lajm e ka konfirmuar vetë presidenti i klubit italian, Daniele Sebastiani.

Vlonjati lë kështu futbollin e luajtur për të nisur një aventurë të re në arenën e trajningut.

35-vjeçari në 9 sezonet e fundit, 8 vite është aktivizuar me fanellën e Peskarës dhe vetëm një sezon ka mbajtur veshur fanellën e Beneventos, në sezonin 2017/2018.

Me skuadrën e Peskarës, Memushaj ishte futbollisti i parë i huaj me më shumë paraqitje në skuadër teksa ishte dhe kapiten i ekipit abrucez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat