E zbulon Romano: Kjo do të jetë paga e Pogbas tek Juventusi

Futboll

E zbulon Romano: Kjo do të jetë paga e Pogbas tek Juventusi

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 17:14
E zbulon Romano: Kjo do të jetë paga e Pogbas tek Juventusi

Paul Pogba duhet të nënshkruajë së shpejti me Juventusin.

Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano bëri të ditur detajet e të gjithë transferimit.

Pak kohë më parë u bë e ditur se 29-vjeçari do të largohej nga Manchester United. Ai nuk e pranoi ofertën e rinovimit dhe u largua nga Old Trafford si lojtar i lirë.

Fabrizio Romano raporton se Juve tashmë ka përgatitur të gjitha dokumentet e nevojshme për të finalizuar marrëveshjen.

Zyrtarizimi do të bëhet në fillim të korrikut.

Pogba do të fitojë 8 milionë euro neto për sezon në Juventus. Kontrata përfshinte edhe bonuse në varësi të paraqitjeve të francezit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat