Neymar te Manchester United çelësi për kalimin e Ronaldo te Roma

Futboll

Neymar te Manchester United çelësi për kalimin e Ronaldo te Roma

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 21:37
Neymar dhe Ronaldo

Neymar JR dhe Cristiano Ronaldo duket se e kanë fatin e ndërlidhur me njëri-tjetrin.

Ylli brazilian lidhet me një largim të mundshëm nga Paris Saint-Germain dhe përveç Juventus, si destinacion i mundshëm shihet edhe Manchester United.

Cristiano Ronaldo në anën tjetër thuhet t’i jetë ofruar skuadrës së Romës.

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, transferimi i Neymar JR te Man United do të ishte çelësi që hap rrugën për kalimin e CR7 te Roma.

Portugezi duket i hapur për një ri-bashkëpunim me trajnerin Jose Mourinnho.

Mbetet të shihet nëse këto dy lëvizje do të kompletohen gjatë merkatos së verës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat