Këtë javë kompletohet rikthimi i Lukakus në Inter

Futboll

Këtë javë kompletohet rikthimi i Lukakus në Inter

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 17:59
Romelu Lukaku.

Romelu Lukaku do të rikthehet sërish te Interi, pas vetëm një sezoni të kaluar te Chelsea.

Marrëveshja është arritur në javën e kaluar, teksa në këtë javë pritet edhe të finalizohet.

“Sky Sports” ka raportuar se Lukaku të mërkurën do të jetë në qytetin e Milanos, për të kompletuar kalimin e tij te Interi.

Sulmuesi belg te “Nerazzurrët” do të rikthehet në formë huazimi për një sezon nga Chelsea.

Tarifa e këtij huazimi është 10 milionë euro, teksa në marrëveshje përfshihen edhe bonuset që varen nga paraqitjet e 29-vjeçarit pastaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat