​Prishen marrëdhëniet mes Romës dhe Barcelonës, kjo është arsyeja

Futboll

​Prishen marrëdhëniet mes Romës dhe Barcelonës, kjo është arsyeja

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 10:29
Kreu i Barcelonës

Barcelona dhe Roma mund të takohen në gjyq për shkak të një ndeshjeje miqësore.

“Giallorossët” kanë vendosur të riplanifikojnë përgatitjet e tyre verore dhe duhet të heqin dorë nga ndeshja që do të zhvillohej në “Camp Nou”. Një vendim ky i përcaktuar nga klubi katalanas si i papritur dhe i pajustifikuar dhe se mund ta padisë skuadrën italiane.

Përmes një njoftimi për shtyp, Roma njoftoi se kishte tërhequr pjesëmarrjen e saj nga “Gamper Trophy”. Përgjigja e Barcelonës ishte e menjëhershme dhe pas pak minutash, sërish me një deklaratë të transmetuar në kanalin e klubit në “Tëitter”, gjiganti spanjoll tha:

“Departamenti ligjor i klubit po studion veprimet e duhura për t'i kërkuar ekipit italian dëmet që ky vendim i shkakton Barcelonës dhe tifozëve të saj”.

Ndeshja do të zhvillohej më 6 gusht në “Camp Nou”. Vullneti i Romës është të planifikojë përgatitjen e saj me angazhime të tjera me më pak ndikim në drejtim të udhëtimit. Motivim që absolutisht nuk e ka bindur Barçën, e cila në fakt flet për një vendim pa shkak.

Klubi njoftoi se tashmë po punon për të gjetur një rival të ri dhe se në 24 orët e ardhshme do të aktivizohet rimbursimi i biletave tashmë të blera. Gjithashtu saktësohet se pezullimi i këtyre ndeshjeve është për shkak të rrethanave që nuk kanë lidhje me Barcelonën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat