Nuk ishte tradhtia shkaku i ndarjes

Futboll

Nuk ishte tradhtia shkaku i ndarjes

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:39
Shakira e Pique

“Tradhtia” e Gerard Piques ndaj Shakirës u përfol gjatë në media si arsyeja që çoi në ndarjen e dyshes së njohur.

Mirëpo që pas këtij momenti kanë qenë të shumta spekulimet nëse fshihet diçka tjetër pas kësaj. Roberto Garcia ish i dashuri i njërës nga motrat e këngëtares ka deklaruar së fundmi se tradhtia e futbollistit nuk ishte arsyeja e vetme. Ai tregoi se në fakt problemet mes ish-çiftit kishin filluar kohë më parë, dhe arsyeja ishin paratë.

Ish-kunati i Shakirës në një intervistë për median spanjolle “Esdiario” rrëfeu se Gerard disa kohë më parë i kishte kërkuar një kredi që ta investonte në biznese të tjera. Por, e ndikuar edhe nga prindërit e saj autorja e hitit “Waka Waka” nuk kishte pranuar.

“Sipas asaj që më ka thënë një person shumë i afërt i tyre, mes të dyve ka pasur një problem ekonomik. Supozohet se Pique do t’i kishte kërkuar Shakirës para për një çështje investimi dhe familja e këngëtares nuk ka pranuar t’ia japë. Ata nuk i përzienin paratë e tyre dhe e mbajnë ekonominë familjare në 50%,”- u shpreh Roberto Garcia.

Roberto pohoi gjithashtu se këngëtarja nuk ka pasur kurrë synime të martohej me futbollistin.

“Shakira u fiksua pas Pique sepse i pëlqente që ai të ishte babai i fëmijëve të saj. Ajo e dinte se nuk do të martohej kurrë me të”, shtoi ai.

Ju kujtojmë që ndonëse nuk u celebruan kurrë zyrtarisht, Shakira dhe Pique në 12 vite lidhje janë prindër të dy fëmijëve, Milan dhe Sashës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat