Schalke 04 lëviz në afatin kalimtar

Futboll

Schalke 04 lëviz në afatin kalimtar

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 13:16
Schalke

Schalke 04 lëviz në afatin kalimtar.

“Mbretërorët” të cilët u rikthyen në Bundesliga kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën dhe gjermanët kanë arritur marrëveshjen me Christopher Jullien.

Qendërmbrojtësi pritet që të kryej vizitat mjekësore, pasi Scalke 04 ka gjetur akordin me skocezët e Celtic.

Mbrojtësi francez është pjesë e Celtic nga viti 2019, ndërsa rikthehet në Gjermani pas venturës me Freiburg në sezonet 2013-2016 dhe më parë ka luajtur edhe për Toulouse.

Lojtari bashkohet me klubin gjerman në formë huazimi, me të drejtë blerjeje në fund të sezonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat