Arsenal përfiton nga shpërqëndrimi i United

Futboll

Arsenal përfiton nga shpërqëndrimi i United

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 22:58
Arsenal përfiton nga shpërqëndrimi i United

Shpresat e Arsenalit për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Ajaxit, Lisandro Martinez në këtë merkato verore janë rritur ndjeshëm, pasi Man United është afër nënshkrimit të një mbrojtësi tjetër. “Djajtë e Kuq” së bashku me “topçinjtë” janë në garë për argjentinasin e Ajax, por afrimi i mbrojtësit Tyrell Malacia në Old Trafford, duket se ka hapur rrugën e transferimit të 24-vjeçarit në Emirates Stadium.

Arsenali është një ndër klubet më aktive në këtë merkato verore dhe ka siguruar emra të shumtë ku spikat ai i Gabriel Jesus. Megjithatë, Mikel Arteta kërkon të përforcojë edhe mbrojtjen për të qenë i kompletuar në fillimin e sezonit të ri.

Fokusimi i Man United në të tjera objektiva në këtë merkato, ka bërë që drejtuesit e Arsenal të hidhen në sulm për ta mbyllur transferimin e Martinez në Londër.

Sezoni fantastik i lojtari të kombëtares argjentinase ka futur në garë gjigandët anglez me njëri tjetrin dhe mbetet të shihet me interes së kush do të arrij transferimin e tij. Trajneri i ri i Man United e njeh mjaft mirë mbrojtësin pasi e ka trajnuar në Holandë dhe dëshiron ta ketë përsëri nën urdhrat e tij por “Topcinjtë” në këtë merkato verore janë të pandalshëm në transferimin e objektivave të tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat