Një senegalez të Shkupi

Futboll

Një senegalez të Shkupi

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 11:20
Një senegalez të Shkupi

FC Shkupi vazhdon të mos publikojë asnjë nga transferimet e bëra, edhe pse skuadrës nga Çairi, deri më tani i janë bashkuar plotë 11 futbollistë të rinj.

I fundit që pritet të veshë fanellën “bardhekaltër”, është senegalezi, Albert Lamane Diène, i cili vjen nga ekipi i ASC Jaraaf.

Bëhet fjalë për një futbollistë ofenziv, i cili mund të luaj si qendër sulmues, si sulmues i dytë, si sulmues i krahut të djathtë, por gjithashtu edhe si mesfushor qendre dhe krahu, njofton “infOSport.mk”.

Diène në këtë mënyrë te skuadra nga Çairi do të bashkohet me bashkëkombasit e tij, Faustin Senghor dhe Mahmadu Danfa, duke çuar në 3 numrin e senegalezëve te skuadra kampione e vendit tonë, që tashmë është rikthyer në Shkup dhe po përgatitet për ndeshjen e turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës kampione të Gjibraltarit, Lincoln RED IMPS FC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat