Ronaldo vazhdon të kërkojë klub të ri

Futboll

Ronaldo vazhdon të kërkojë klub të ri

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 11:40
Ronaldo

Vazhdojnë zërat që e shohin Cristiano Ronaldon larg “Old Trafford” sezonin e ardhshëm.

Menaxheri i portugezit, Zhorzh Mendesh, vijon bisedimet me klubet e tjera për t’ia ofruar klientin e tij të luksit në merkaton e kësaj vere sipas gazetarit Fabricio Romano.

“Djajtë” kanë bllokuar çdo tentativë deri tani për largimin e sulmuesit 37-vjeçar, i cili ka edhe një vit kontratë me klubin, ndërsa trajneri i ri, Erik ten Hag, i ka bërë planet me golashënuesin më të mirë të skuadrës sezonin e shkuar (24 gola).

Por për ekspertin italian të merkatos, CR7 i cili e pëlqen stilin e lojës së teknikut holandez, vazhdon të meditojë një largim të mundshëm duke parë se ata nuk do të luajnë në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm, por edhe vështirësitë në ndërtimin e skuadrës, ndërkohë që zyrtarizimin e blerjes së parë në merkato nuk e kanë bërë ende.

Por në ditët e ardhshme pritet të zyrtarizohet transferimi i mesfushorit të Barcelonës, Frenki de Jong, Kristian Eriksenit dhe mbrojtësit të majtë të Fejnordit, Tajrell Malasia.

Ronaldo kërkon transferime ambicioze për ta rikthyer klubin në nivelin që i takon, ndërsa menaxheri Mendesh, është konfirmuar deri tani se ia ka ofruar sulmuesin e tij Çelsit (pati një takim me pronarin e ri Tod Bohli në Portugali) dhe Bajernit.

Junajtid deri tani ka përgënjeshtruar çdo zë merkatoje, por nëse Kristiano do të vazhdojë të punojë për një largim nga “Teatri i Ëndrrave”, 20 herë kampionët e Anglisë nuk kanë ndërmend ta mbajnë kundër vullnetit të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat