Prishtina më në fund me monografi

Futboll

Prishtina më në fund me monografi

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 15:02
Prishtina më në fund me monografi

Monografia e parë e FC Prishtina vjen në 100-vjetorin e themelimit të klubit!

Klubi Futbollistik “Prishtina” do të shënojë së shpejti 100-vjetorin e themelimit, ku me këtë rast do të publikohet edhe Monografia e parë e klubit.

Monografia e parë e FC Prishtina, do të përfshijë 800 faqe materiale me fotografi, rezultate, tabela e shumë të dhëna të tjera sportive rreth klubit më triumfues në Kosovë.

Përmes kësaj Monografie, do të sjellim shumë emocione, herë-herë edhe momente rrëqethëse për shumë e shumë breza në shekullin e parë të themelimit të klubit të kryeqytetit.

Vit për vit momente gëzimi, momente sakrifice e suksesi, mbi të gjitha kënaqësi. Faleminderit të gjithë ju që e keni mbështetur dhe vazhdoni të mbështesni, FC Prishtina përjetë mirënjohës!

"100 vjet klubi i futbollit Prishtina", njofton FC Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat