Alban Xhaferi zbulon të vërtetën e Latifit

Futboll

Alban Xhaferi zbulon të vërtetën e Latifit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:51
Latifi

Në media u përfol se Liridon Latifi ishte larguar nga Vllaznia. Futbollisti nuk bashkohej në stërvitje dhe për këtë arsye u krijua ideja e ndarjes. Megjithatë presidenti i Vllaznisë, Alban Xhaferi, ka zbuluar të vërtetën.

Në një prononcim për “Veriu Sport”, kreu i shkodranëve ka thënë se Latifi ishte prekur me COVID.

“Nuk ka asnjë çështje “Latifi”. Futbollisti ka qënë prej disa ditësh i prekur nga Covid 19, ndaj sipas rregullave shëndetësore është dashur që ai të karantinohet duke qëndruar i ngujuar në banesën e tij, në Prishtinë.

Krahas mjekëve kosovare, një kujdes special për rikuperimin e tij ka dhënë edhe stafi mjekësor i Vllaznisë, i cili i është gjendur vazhdimisht pranë futbollistit me shërbimet në shtëpinë e tij.

Fatmirësisht, gjendja e tij tashmë është drejt përmirësimit, dhe ju garantoj se ditën e diele, Latifi do t’i bashkohet skuadrës në kampingun stërvitor të Austrisë”, tha Xhaferi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat