Marca shpall lojtarin e ri më të mirë të sezonit

Futboll

Marca shpall lojtarin e ri më të mirë të sezonit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 20:23
Marca shpall lojtarin e ri më të mirë të sezonit

Marca ka publikuar renditjen e lojtarëve më të mirë të rinj në sezonin e fundit 2021/22.

Kjo listë përfshin lojtarët që janë nën moshën 21 vjeç. Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, u shpall lojtari më i mirë i sezonit.

Së bashku me ekipin fitoi kampionatin e Spanjës dhe Ligën e Kampionëve. I dyti ishte norvegjezi Erling Haaland, i cili në verë u transferua nga Borussia Dortmund te Manchester City.

Tre të parat u mbyll nga playmakeri i Barcelonës, Pedri. Vlen të theksohet se spanjolli është vetëm 19 vjeç.

Top 10 lojtarët e rinj më të mirë të sezonit 2021/22:

1. Vinicius Junior (Real Madrid);

2. Erling Haaland (Borussia Dortmund / Manchester City);

3. Pedri (Barcelona);

4. Dushan Vlahovic (Fiorentina / Juventus);

5. Phil Foden (Manchester City).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat