Liqeni renditet si skuadra e 20-të më e mirë në Evropë

Futboll

Liqeni renditet si skuadra e 20-të më e mirë në Evropë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 22:51
Liqeni

Pas suksesit të sezonit të kaluar në kuadër të UEFA CHAMPIONS LEAGUE ku me katër fitore, një barazim dhe një humbje dhe pas titullit kampion nga sezoni i sapo përfunduar FC Liqeni është renditur në mesin e 20-të skuadrave më të mira në Evropë.

Kjo i kualifikon ata direkt në Main Round, duke eliminuar Preliminary Round (round ku gjendeshin sezonin e kaluar), por me renditjen e re dhe sukseset e vashdueshme tashmë FC Liqeni është kualifikuar direkt në Main Round UEFA Champion League.

Ylli i Romës kapet mat me një shqiptare, ja kush është bukuroshja që e sho…

Si bartës i grupit, FC Liqeni pas aplikimit në UEFA ka fituar edhe të drejtën e organizimit të grupit bartës të garave të Main Round në kuadër të Champions League, që do mbahet muajin tetor në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat