Shtohen sfidat europiane

Futboll

Shtohen sfidat europiane

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:39
Shtohen sfidat europiane

Drita do ta nisë në transfertë ndaj Inter Turku raundin e parë kualifikues të Conference League. “SuperSport” ka siguruar ekskluzivitetin e kësaj përballjeje që do të luhet të mërkurën në orën 17:00 ( 6 korrik), në “Veritas Stadion” dhe do transmetohet në “SuperSport 2” dhe në “SuperSport 1 Kosova”.

Skuadra kosovare e mbylli sezonin në vend të dytë të renditjes së BKT Superliga me 64 pikë, 12 më pak se vendi i parë, Ballkani dhe si rrjedhojë siguroi një vend në Conference League.

Ndeshja e parë mes Inter Turku dhe Dritës është planifikuar për t’u zhvilluar të mërkurë, në orën 17:00, ndërsa sfida e kthimit që do luhet në Kosovë luhet të martën e 12 korrikut në orën 20:00.

E Martë 5 Korrik
Shkupi-Lincoln Red Imps 20:45 SS2

E mërkurë:
Inter Turku – Drita 17:00

E Enjte 7 Korrik
Laçi-Iskra 20:00 SS2
Shkëndija-Ararat 20:00 SS3
Gjilani-Liepaja 20:00 SS4

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat