Nga ish-lojtari i West Ham-it te futbollisti i dalë nga Standart Liezhi

Futboll

Nga ish-lojtari i West Ham-it te futbollisti i dalë nga Standart Liezhi

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 14:28
Nga ish-lojtari i West Ham-it te futbollisti i dalë nga Standart Liezhi

Dudelanzhi ka zyrtarizuar ditët e fundit dy afrimet e reja në skuadër. Kampionët e Luksemburgut kanë bkinduar mbrojtjen para dy sfidave me Tiranën në Champions League. Një transferim i madh është prezantuar në klubin e Dudelanzhit.

Bëhet fjalë për Manuel da Costan.

Ky i fundit e ka nisur karrierën me Nansi në Francë, për të veshur më oas fanellën e PSV-së, West Ham-it, Sampdorias, Sivasporit, Olimpiakosit, Bashaksehirit, Al-Itihadit, Trabzonsporit, Erzurumit dhe së fundmi Beverenit në Belgjikë.

Ndërkohë një tjetër futbollist i afruar është Silvio Ouasiero. Lojtari në fjalë kuan në rolin e mbrojtësit të krahut të djathtë.

Ouasiero e ka nisur me akademinë e Okserit në Francë, për të vijuar me U21-shin e Standart Liezhit, Lusitanoss dhe Fola Eshin. Prej dy vitesh futbollisti është pjesë e Kombëtares A të Madagaskarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat