Bale pritet të debutojë me Los Angeles

Futboll

Bale pritet të debutojë me Los Angeles

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 14:38
Bale

Gareth Bale pritet të bëjë debutimin e tij te Los Angeles FC të premten më 8 korrik kundër rivalëve të qytetit LA Galaxy.

Gareth Bale i është bashkuar klubit Los Angeles FC pas nëntë sezoneve të kaluara në Real Madrid, ku fitoi plot trofe.

Ai është emri i fundit i madh që ka bërë lëvizjen drejt MLS-së pas lojtarëve si David Beckham, Wayne Rooney dhe David Villa. 

Los Angeles FC aktualisht kryeson Konferencën Perëndimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat